18.10.2019

WYJAZD DO CHIN

news

China in My Eyes

 

Wydawnictwo Adam Marszałek oraz Anhui Publishing Group poszukują dwóch osób, które wezmą udział w programie „China in My Eyes”.

 

Czym jest program?

„China in My Eyes” to trwające miesiąc stypendium wyjazdowe finansowane przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej, którego celem jest stworzenie literackiego, popularnonaukowego, fotograficznego i artystycznego obrazu Chin widzianego oczami obcokrajowców. Finalna publikacja ma przyczynić się do zrozumienia i popularyzacji kultury Chin na całym świecie. Tematyka opracowań zależy wyłącznie od inwencji twórczej osób biorących udział w programie. Przykładowo, mogą dotyczyć polityki, ekonomii, kultury, sztuki, nauki, technologii, etc. Forma gromadzenia źródeł również pozostaje dowolna.

 

Kogo szukamy?

Ludzi wielu talentów, mądrych i odpowiedzialnych, którzy ponadto:

- posiadają wysokie kompetencje obserwacyjne i analityczne,

- potrafią w zorganizowany sposób gromadzić dane i używać ich do celów publikacyjnych,

- posiadają doskonałe kompetencje piśmiennicze (gramatyczne, stylistyczne i jasności przekazu),

- są dobrze zaznajomieni z kulturą Chin,

- mają udokumentowany dorobek twórczy,

- doskonale znają język angielski.

Znajomość języka chińskiego nie jest wymagana.

 

Kiedy odbędzie się program?

W tej chwili nie znamy dokładnych dat. Organizatorzy podają, że program startuje na początku 2020 roku i potrwa do końca 2021 roku.

 

Czy ponoszę jakieś koszty?

Nie. Wszelkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, pozyskania dostępu do źródeł, pomocy w realizacji założeń programu finansuje rząd ChRL.

 

Czy otrzymam jakieś wynagrodzenie?

Wszelkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, pozyskania dostępu do źródeł, pomocy w realizacji założeń programu finansuje rząd ChRL :)

 

Do kiedy, do kogo i z czym się zgłosić?

Od kandydatów oczekujemy przesłania swojego CV, portfolio oraz projektu pomysłu do realizacji (max. 2 strony maszynopisu) na adres bartek@marszalek.com.pl

Wszystkie dokumenty należy sporządzić w j. angielskim. Na zgłoszenia czekamy do 27. października 2019 roku. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

 

Link do zaproszenia znajduje się tutaj.