Aktualności
12.09.2019

Nowi organizatorzy Kongresu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona organizatorów VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego dołączyły dwie znaczące instytucje: China Renmin University Press (CRUP) oraz B&R Academic Publishing Alliance (BR-APA).

11.09.2019

Premiera książek Time Marszałek Group

W Pekinie odbyła się uroczysta premiera aż sześciu książek wydanych przez Time Marszałek Group we współpracy z China Renmin University Press (CRUP). Do grona opublikowanych tytułów wchodzą: Popularne maksymy konfucjańskie; Chińska reforma gospodarcza. Doświadczenia i implikacje; Nauka, technologia i edukacja; Pewność siebie i samoświadomość Chin w globalnym zarządzaniu; Przyszłość bez przegranych; Wielka droga Chin. Komunistyczna Partia Chin i chiński socjalizm.

10.09.2019

Rusza sprzedaż książek TIME'a

Z przyjemnością informujemy, że Time Marszałek Group – jedna z dziesięciu firm wchodzących w skład Marszałek Publishing Group – której nakładem ukazuje się coraz więcej książek poświęconych tematyce Chin, rozpoczęła samodzielną sprzedaż wydawanych pozycji.

 

06.09.2019

Współpraca z Wydawnictwem Nauk Społecznych

Chińska inicjatywa Pasa i Drogi umożliwiła nam nawiązanie współpracy z China Social Sciences Press, kolejnym uznanym w Chinach gigantem wydawniczym książek naukowych, działającym przy Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Wydawnictwo to było wielokrotnie nagradzane przez chiński rząd jako jedno z wiodących w kraju.

 

04.09.2019

Piszą o nas w Chinach

Sukcesem medialnym stało się nawiązanie współpracy przez Wydawnictwo Adam Marszałek z szanghajską firmą East China Normal University Press. Wydarzenie to komentowano w chińskiej prasie, w co najmniej dwóch ogólnokrajowych gazetach branżowych: China Publishing & Media Journal oraz China Book-reading Newspaper.

02.09.2019

Umowa z Research Press

W Pekinie odbyły się Międzynarodowe Targi Książki, w których udział wzięła siedmioosobowa delegacja Marszałek Publishing Group. W trakcie targów MPG pozyskało nowego, niezwykle cenionego na międzynarodowym rynku wydawniczym partnera – Research Press – z którego reprezentantami Prezes Marszałek Publishing Group podpisał umowę na wspólne wydanie książki Chinese Dream: Road of Rejuvenation.

30.08.2019

Nagroda dla Time Marszałek Group

W dniu 22 sierpnia 2019 roku w Pekinie odbyło się China’s Foreign Languages Education and Publishing Forum zorganizowane dla wydawców z całego świata zajmujących się publikowaniem książek chińskich autorów. Time Marszałek Group zostało zaproszone do elitarnego grona uczestników Forum przez Xu Jianzhonga, redaktora naczelnego prestiżowego pekińskiego wydawnictwa Foreign Languages Teaching and Research Press, które w trakcie Forum świętowało 40-lecie założenia. Marszałek Publishing Group reprezentowała prof. Joanna Marszałek-Kawa, która odebrała nagrodę dla naszej oficyny wydawniczej.

 

29.08.2019

Nowy wielki partner

Dwie z dziesięciu firm skupionych w Marszałek Publishing Group – Time Marszałek Group oraz Wydawnictwo Naukowe GRADO – nawiązały współpracę z wielkim chińskim koncernem wydawniczym z prowincji Jiangxi. W wyniku przeprowadzonych rozmów i ustaleń podpisano 19 umów na wydanie łącznie 28 książek na temat kultury i historii Chin oraz prowincji Jiangxi w Polsce. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z tak dużym i znaczącym partnerem wydawniczym oraz dlatego, że wspólnie wydawane książki będą sukcesywnie pojawiać się w naszej ofercie, stając się dostępnymi dla polskich Czytelników.

 

23.08.2019

Prezentujemy na targach w Pekinie

Oferta wydawnicza Time Marszałek Group powiększyła się o trzy kolejne tytuły chińskich autorów, które – wraz z wcześniej omawianymi „Popularnymi maksymami konfucjańskimi” – zaprezentujemy w przyszłym tygodniu na Międzynarodowych Targach Książki w Pekinie.

09.08.2019

70 lat współpracy Polski z Chinami

Delegacja Time Marszałek Group uczestniczyła w obchodach 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Chinami, które odbyły się w Hotelu Radisson Classic w Warszawie.  Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniami reprezentantów Chin i Polski: Ambasadora Chin, JE Liu Guangyuana oraz Przewodniczącego Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej, Grzegorza Czeleja.