Aktualności
03.10.2019

Spotkanie z wydawnictwem ludowym

Delegację Marszałek Publishing Group w Pekinie gościli w swojej siedzibie przedstawiciele „wydawnictwa ludowego” koncernu APG, Anhui People’s Publishing House. W trakcie spotkania zorganizowanego przez prezesa tego wydawnictwa, Xu Mina, oraz redaktora naczelnego Liu Zhe przeprowadzono rozmowy na temat międzynarodowej współpracy wydawniczej.

26.09.2019

Konsul Generalna na Kongresie

W czasie spotkania w Konsulacie Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku żona prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku, Halina Marszałek, wraz z dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Sylwią Tubielewicz-Olejnik, wręczyły pani Konsul Generalnej Chin, Zhao Xiuzhen zaproszenie na VII Międzynarodowy Kongres Azjatycki, który odbędzie się 20-22 maja 2020 roku. Z przyjemnością informujemy, że pani Konsul Generalna przyjęła zaproszenie i po raz kolejny pojawi się na Kongresie.

 

23.09.2019

70-lecie Chińskiej Republiki Ludowej

Ambasador ChRL w Polsce JE Liu Guangyuan wraz z żoną Peng Yuying wydali oficjalne przyjęcie z okazji 70. Rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Do Ambasady zaproszono kilkuset gości ze świata kultury, biznesu i dyplomacji.

23.09.2019

Indonezja gościem Honorowym Kongresu

Prof. Joanna Marszałek-Kawa, Kierownik Naukowy Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, spotkała się z Ambasador Indonezji, JE Siti Nugraha Mauludiah, by porozmawiać na temat roli i ponownego udziału Ambasady Indonezji w VII MKA. Mamy przyjemność poinformować, że w wyniku przeprowadzonych rozmów Republika Indonezji została Gościem Honorowym VII MKA, na którym zaprezentuje bogaty w atrakcje program kulturowy.

12.09.2019

Nowi organizatorzy Kongresu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona organizatorów VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego dołączyły dwie znaczące instytucje: China Renmin University Press (CRUP) oraz B&R Academic Publishing Alliance (BR-APA).

11.09.2019

Premiera książek Time Marszałek Group

W Pekinie odbyła się uroczysta premiera aż sześciu książek wydanych przez Time Marszałek Group we współpracy z China Renmin University Press (CRUP). Do grona opublikowanych tytułów wchodzą: Popularne maksymy konfucjańskie; Chińska reforma gospodarcza. Doświadczenia i implikacje; Nauka, technologia i edukacja; Pewność siebie i samoświadomość Chin w globalnym zarządzaniu; Przyszłość bez przegranych; Wielka droga Chin. Komunistyczna Partia Chin i chiński socjalizm.

10.09.2019

Rusza sprzedaż książek TIME'a

Z przyjemnością informujemy, że Time Marszałek Group – jedna z dziesięciu firm wchodzących w skład Marszałek Publishing Group – której nakładem ukazuje się coraz więcej książek poświęconych tematyce Chin, rozpoczęła samodzielną sprzedaż wydawanych pozycji.

 

06.09.2019

Współpraca z Wydawnictwem Nauk Społecznych

Chińska inicjatywa Pasa i Drogi umożliwiła nam nawiązanie współpracy z China Social Sciences Press, kolejnym uznanym w Chinach gigantem wydawniczym książek naukowych, działającym przy Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Wydawnictwo to było wielokrotnie nagradzane przez chiński rząd jako jedno z wiodących w kraju.

 

04.09.2019

Piszą o nas w Chinach

Sukcesem medialnym stało się nawiązanie współpracy przez Wydawnictwo Adam Marszałek z szanghajską firmą East China Normal University Press. Wydarzenie to komentowano w chińskiej prasie, w co najmniej dwóch ogólnokrajowych gazetach branżowych: China Publishing & Media Journal oraz China Book-reading Newspaper.

02.09.2019

Umowa z Research Press

W Pekinie odbyły się Międzynarodowe Targi Książki, w których udział wzięła siedmioosobowa delegacja Marszałek Publishing Group. W trakcie targów MPG pozyskało nowego, niezwykle cenionego na międzynarodowym rynku wydawniczym partnera – Research Press – z którego reprezentantami Prezes Marszałek Publishing Group podpisał umowę na wspólne wydanie książki Chinese Dream: Road of Rejuvenation.