Aktualności
27.12.2019

Seminarium China Social Sciences Press

Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek, jego asystent ds. międzynarodowych dr Bartosz Płotka oraz szef Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko wzięli udział w forum Chińskiego Wydawnictwa Nauk Społecznych. W trakcie wydarzenia panowie omawiali rozwój współpracy między firmami oraz najważniejsze aspekty polsko-chińskiej współpracy wydawniczej skupionej wokół publikacji naukowych.

 

23.12.2019

Trzech doktorów w Chinach

Trzech uczonych – dr Adam Marszałek, dr Oleg Golovko i dr Bartosz Płotka – reprezentujących koncern wydawniczy Marszałek Publishing Group udało się do Chin. Głównym celem wizyty delegatów było uczestnictwo w światowej konferencji wydawców w Tai’an, na której byli gośćmi honorowymi. W trakcie podróży nie zabrakło jednak czasu na wizytę w Pekinie, spotkania dotyczące współpracy wydawniczej i ze starymi przyjaciółmi, m.in. dyrektor CRUP Yolandą i prof. Miao Huashou. Podsumowaniem podróży jest poszerzenie grona partnerów z Chin oraz podpisanie kontraktów na opublikowanie kilkudziesięciu bardzo ciekawych książek w Polsce.

 

05.12.2019

Przygotowania do promocji

W warszawskim Domu Literatury odbyło się spotkanie robocze poświęcone organizacji wydarzenia promocyjnego pierwszego tomu książki Xi Jinpinga pt. Zarządzanie Chinami. Jej polska wersja powstała dzięki współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek i Foreign Languages Press. Ustalono, że promocja odbędzie się 19 grudnia 2019 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie o godz. 9:30 pod patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce i Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”. Podczas wydarzenia głos zabiorą znamienici goście, w tym m.in. obecny Ambasador ChRL w Polsce, JE Liu Guangyuan.

04.11.2019

Historia chińskiej porcelany

Mamy przyjemność zaprezentować pochodzącą prosto z Chin kolejną część serii współwydawanej z Encyclopedia of China Publishing House pt. „Historia chińskiej porcelany”. Książka zawiera mnóstwo cennego materiału źródłowego oraz pięknych kolorowych fotografii. Pozycja jest już dostępna w naszej księgarni.

23.10.2019

Time przyjmuje Ministra Fana

Do Galerii 44 Wydawnictwa Adam Marszałek zawitała delegacja z chińskiej prowincji Anhui. Zespół kierowany przez Wiceministra Komitetu Partyjnego Prowincji Anhui Fan Ronghuia odbył rozmowy z przedstawicielami koncernu Marszałek Publishing Group.

[Czytaj dalej w roziwnięciu]

22.10.2019

Kolacja na cześć Ministra

Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek wraz z żoną Haliną wydali oficjalną kolację na cześć delegacji, która przyjechała do Torunia z chińskiej prowincji Anhui. Delegacji przewodniczył Minister Fan Ronghui z komitetu partyjnego prowincji i towarzyszyli mu pełniący funkcje w polityce kulturowej prowincji.

18.10.2019

WYJAZD DO CHIN

Wydawnictwo Adam Marszałek oraz Anhui Publishing Group poszukują dwóch osób, które wezmą udział w programie „China in My Eyes”.

[Szczegółowe informacje w rozwinięciu.]

 

18.10.2019

Rozmowy o Kongresie

Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła dwuosobowa delegacja z Ukrainy, by porozmawiać o udziale ukraińskich uczonych w VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim oraz rozszerzeniu możliwości publikacyjnych uczestników Kongresu. [Więcej informacji w rozwinięciu newsa.]

 

16.10.2019

Promocja książek Zuzanny w Hefei

W Hefei odbyło się spotkanie promocyjne książek autorstwa Zuzanny Kawy opowiadających historie młodej detektyw Ani Wood. W wydarzeniu zorganizowanym przez wydawcę chińskiej edycji książek, Anhui Children’s Publishing House, autorce towarzyszyła siostra Marianna i wspólnie odpowiadały na pytania młodych czytelników z Chin. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i frekwencją. Umilały je wspólne śpiewy, dyskusje z przybyłymi gośćmi i podpisywanie książek. Uczestniczący w spotkaniu mama, prof. Joanna Marszałek-Kawa oraz dziadek, dr Adam Marszałek do dziś wspominają to miłe zdarzenie. Relacja z jego przebiegu została wyemitowana na międzynarodowym kanale Anhui TV.

04.10.2019

Chiński sen

Dzięki współpracy z wydawnictwem New World Press oraz wytężonym pracom redaktorów Time Marszałek Group prezentujemy książkę pt. Chiński sen. Co oznacza dla Chin i reszty świata? autorstwa Ren Xiaosi.