Aktualności
16.01.2020

Rozmowy z FLTRP

Foreign Languages Teaching and Research Press to jedno z największych chińskich wydawnictw naukowych o bardzo dużej obecności w skali światowej. Pracownicy głównej siedziby FLTRP mieszącej się w Pekinie to także wielcy przyjaciele Wydawnictwa Adam Marszałek, które często i chętnie odwiedzają. Tym razem byli oni gospodarzami dla przybyłej do Chin delegacji Marszałek Publishing Group. Dyrektor Peng Donglin oraz menadżerki Li Dan i Meng Jiawen bardzo ciepło przyjęli goszczącego Prezesa Adama Marszałka i towarzyszących mu asystenta Bartosza Płotkę i szefa Wydawnictwa Helvetica Olega Golovkę. Z uwagi na szeroko zakrojoną współpracę między firmami, omawiano nie tylko aspekty wydawnicze, ale także możliwości wspólnego działania przy VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim.

 

15.01.2020

Umowy z CNPIEC

China National Publications Import & Export (Group) Corporation to wielozadaniowa platforma publikacyjna oraz międzynarodowej wymiany treści kulturowych, a więc trzon chińskiego rynku wydawniczego. To także nowy partner Time Marszałek Group. Współpraca między koncernami rozpoczęła się na konferencji wydawców w Tai’an od podpisania umów wydawniczych. CNPIEC reprezentowała sympatyczna menadżerka Jaśmina Bao, a MPG Prezes Adam Marszałek, jego asystent dr Bartosz Płotka oraz Oleg Golovko z Wydawnictwa Helvetica.

10.01.2020

Bestseller w ofercie Time'a

Dzięki współpracy Marszałek Publishing Group z chińskim Foreign Languages Teaching and Research Press na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka pt. Kucharz, krętacz i baron rynku nieruchomości. Jest to powieść akcji osadzona w realiach współczesnych Chin pióra best-sellerowego autora Liu Zhenyuna. Pisarz ten jest jednym z najbardziej poczytnych twórców literatury pięknej nie tylko w Chinach, ale także w krajach zachodnich. Wartki rozwój wydarzeń i mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji zawartych w treści książki zdecydowanie dowodzą popularności autora. Zapraszamy do lektury i naszej księgarni, w której można nabyć książkę.

09.01.2020

Nagrody dla Time Marszałek Group

Uczestniczący w konferencji wydawców menadżer generalny Time Marszałek Group dr Adam Marszałek, prezes stanowiącego część MPG Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko oraz asystent ds. zagranicznych TMG dr Bartosz Płotka otrzymali od głównego organizatora konferencji Li Daweia nagrody „Puchar Przyjaźni” za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju międzynarodowej współpracy kulturowej. Na zdjęciu nagrodzonym towarzyszy sympatyczna Bella.

 

02.01.2020

Umowy z CRUP

Od wielu lat trwa niezwykle owocna współpraca między najbardziej prestiżowym wydawnictwem naukowym w Chinach, China Renmin University Press, a koncernem wydawniczym Marszałek Publishing Group. Jej kontynuacją była uroczysta ceremonia podpisania umów wydawniczych między partnerami, która miała miejsce w Pekinie. Wydarzenie było o tyle wyjątkowe, że poza prezesami, drem Adamem Marszałkiem i prof. Li Yongqiangiem, którym asystowali dyrektor CRUP Liu Yolanda oraz asystent ds. międzynarodowych MPG dr Bartosz Płotka, obecni byli na nim także Radca Polityczny Ambasady RP w Pekinie dr Sebastian Domżalski, były Radca ds. Kultury Ambasady ChRL w Warszawie Ding Haijia wraz z Małżonką, prezes Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko, prof. Miao Huashou, menadżer CRUP Diana Gao oraz nowy wiceprezes CRUP.

30.12.2019

Nowy partner z Pekinu

W Pekinie odbyły się negocjacje warunków nawiązania stałej współpracy wydawniczej prowadzone przez reprezentantów Beijing Times Chinese Press – prezesa Bao Yunjiu, dyrektora Tao Che i redaktora naczelnego Qifa Song – a Marszałek Publishing Group: prezesa MPG dr. Adama Marszałka, prezesa Wydawnictwa Helvetica dr. Olega Golovkę i asystenta ds. międzynarodowych MPG dr. Bartosza Płotkę. Rezultatem rozmów tłumaczonych przez prof. Miao Huashou jest pozyskanie przez MPG nowego, dynamicznie rozwijającego się partnera z Chin oraz podpisanie kontraktów na wydanie w Polsce 30 książek.

27.12.2019

Seminarium China Social Sciences Press

Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek, jego asystent ds. międzynarodowych dr Bartosz Płotka oraz szef Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko wzięli udział w forum Chińskiego Wydawnictwa Nauk Społecznych. W trakcie wydarzenia panowie omawiali rozwój współpracy między firmami oraz najważniejsze aspekty polsko-chińskiej współpracy wydawniczej skupionej wokół publikacji naukowych.

 

23.12.2019

Trzech doktorów w Chinach

Trzech uczonych – dr Adam Marszałek, dr Oleg Golovko i dr Bartosz Płotka – reprezentujących koncern wydawniczy Marszałek Publishing Group udało się do Chin. Głównym celem wizyty delegatów było uczestnictwo w światowej konferencji wydawców w Tai’an, na której byli gośćmi honorowymi. W trakcie podróży nie zabrakło jednak czasu na wizytę w Pekinie, spotkania dotyczące współpracy wydawniczej i ze starymi przyjaciółmi, m.in. dyrektor CRUP Yolandą i prof. Miao Huashou. Podsumowaniem podróży jest poszerzenie grona partnerów z Chin oraz podpisanie kontraktów na opublikowanie kilkudziesięciu bardzo ciekawych książek w Polsce.

 

05.12.2019

Przygotowania do promocji

W warszawskim Domu Literatury odbyło się spotkanie robocze poświęcone organizacji wydarzenia promocyjnego pierwszego tomu książki Xi Jinpinga pt. Zarządzanie Chinami. Jej polska wersja powstała dzięki współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek i Foreign Languages Press. Ustalono, że promocja odbędzie się 19 grudnia 2019 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie o godz. 9:30 pod patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce i Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”. Podczas wydarzenia głos zabiorą znamienici goście, w tym m.in. obecny Ambasador ChRL w Polsce, JE Liu Guangyuan.

04.11.2019

Historia chińskiej porcelany

Mamy przyjemność zaprezentować pochodzącą prosto z Chin kolejną część serii współwydawanej z Encyclopedia of China Publishing House pt. „Historia chińskiej porcelany”. Książka zawiera mnóstwo cennego materiału źródłowego oraz pięknych kolorowych fotografii. Pozycja jest już dostępna w naszej księgarni.